خواندنی ها

آشنایی باآسم ومدیریت آن

نوشته شده توسط دکترعطایی :فلوشیپ فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

    آسم بیماری جدی و مزمن ریه است که در اثر اختلال مزمن التهابی مجاری هوایی  ایجاد می شود و با انسداد جریان هوا شناسایی شده وبا تنگی دوره ای مجاری هوایی، افزایش پاسخ دهی مجاری هوایی به محرکهای  گوناگون ، تنگی نفس ، تولید بیش از اندازه خلط و افزایش قابلیت   پاسخ دهی  مجاری هوایی به محرکهای مختلف و برگشت پذیری دارویی یا خود بخودی مشخص می شود.

اختلالات سیکل اوره

نوشته شده توسط دکترعطایی :فلوشیپ فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

 واکنشهای مختلفی که در داخل سلول انجام می‌گیرد به تشکیل ترکیبات زاید در سلول منتهی می‌شود. خروج این ترکیبات از سلول باعث تغییر ترکیب و خواص محیط اطراف سلول می‌شود.

غربالگری نوزادان چیست؟

نوشته شده توسط www.niloulab.com. ارسال در خواندنی ها

غربالگری به روش‌هایی اطلاق می‌شود كه با آنها می‌توان افراد به ظاهر سالمی را كه از نظر ابتلاء به یك بیماری خاص در معرض خطر بیشتری هستند از افراد سالم شناسایی كرد.

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.