زندانی درون مایع

سندروم باندآمنیوتیک

سندروم فاس

بیماری های جلدی کودک شما

دوتناسلی

نیروی دوگانه

لاغردرحدمرگ
بیماری های نادرچیست؟
دوجسم بایک روح
هرمافرودیسم چیست؟
اضافه ولی مزاحم
تریزومی 13
بیماری های متابولیک
تیروزینمی چیست؟
Arrow
Arrow
Slider

شیردهی مردانه:

شیرساحره

نوزادان پسر و دختر تازه به دنیا آمده، گاهی اوقات می توانند شیر تولید کنند که بخاطر هورمون های زیادی است که ازطریق مادربه نوزادمنتقل شده است. به این شیر،اصطلاحا شیر ساحره می گویند.

این پدیده در سال های اخیر به علت استفاده از داروهایی که غده های شیری مرد را تحریک می کنند ( اغلب با جلوگیری از ترشح دوپامین)  بسیار شایع شده است. ایجاد شیر در مردان می تواند از عوارض جانبی داروهای هورمونی داده شده  در سرطان پروستات یا داروهایی که گیرنده های دوپامینی را مهار می کنند مانند داروی ضد فشار خون متیل دوپا، باشد. هورمون های زنانه به منظور آهسته کردن تولید بافتهای پروستات سرطانی استفاده می شوند این هورمون ها از سوی دیگر غده های شیری رانیز تحریک می کنند.

تغییر جنسیت مرد به زن نیز می تواند باعث تولید شیر شود چون برای این افراد هورمون های زنانه به منظور شکل دهی بدن آنان بصورت زنانه تزریق می شود. ایجاد شیر در مردان همچنین می تواند از عوارض جانبی داروهای ضد جنون باشد. استرس بیش از حد به همراه فعالیت های فیزیکی طاقت فرسا و کمبود تغذیه نیز می تواند از علت های ایجاد این سندرم باشد. با این وجود غده های شیری مردان در شرایط طبیعی بصورت اتوماتیک نمی تواند شیر تولید کند.

Male Lactation 1

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 مرداد 1396 21:20
  • اندازه قلم
دکترنخعی

وبگاه:

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.